ठाउँ ठाउँमा सडक खण्ड बन्द

कोहलपुर, असोज ९,

वर्षाका कारण देशका विभिन्न ठाउँका सडक खण्ड बन्द भएका छन् ।

मुख्य राजमार्ग समेत पहिरोले अवरुद्ध भएपछि यातायातका साधान रोकिएका छन् । लमजुङको राइनास नगरपालिका ८ को गौरीटारमा पहिरो खस्दा राष्ट्रिय गौरवको मध्यपहाडी लोकमार्गअन्तर्गत लमजुङ खण्ड बन्द भएको छ । यस्तै पृथ्वी राजमार्गको धादिङ खण्डमा ठाउँ–ठाउँमा पहिरो गएको छ । तनहुँको भीमाद नगरपालिका २ का खडानन्द सिग्देलको गोठ भत्किँदा गोठमा रहेका वस्तु मरेका छन् । निरन्तर परेको पानीले गर्दा चितवनको नारायणी नदीमा आएको बाढी मानव बस्तीमा पसेको छ ।

तीन दिनदेखि परेको पानीले गर्दा नदीको सतह बढेपछि स्थानीयलाई सुरक्षित स्थानमा जान अनुरोध गरिएको छ । चितनमा नारायणी, रापती, माडीको रिउलगायतको नदी र खोलामा बाढी आएको छ । चितवन र नवलपरासीको सीमा भएर बग्ने नारायणी नदीको बहावले खतराको विन्दु पार गरेको छ । नदीको उद्गमथलोतर्फ निरन्तर पानी परिरहेकाले सतह अरु बढ्ने अनुमान गरिएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *